چکیده مطلب : اگر شما صاحب یک کسب و کار اینترنتی هستید، یا سال ها آرزوی راه اندازی کسب و کار اینترنتی را دارید در این مقاله راه حل کلیدی را به شما خواهیم گفت.
همینطور دلایل منطقی را شرح دادیم که چرا سال ۱۳۹۷ وضعیت مطلوب و ویژه ای است برای شروع کسب و کار اینترنتی.

 


این روز ها راه اندازی کسب و کار اینترنتی موقعیت ویژه ای در بین افراد پیدا کرده است اما قبل از اینکه به شروع موضوع بپردازیم لازم است با دو عنوان مهم آشنا شوید :


کسب و کار اینترنتی چیست؟

در یک کلام، به هر عملی که به واسطه ی آن بتوانید از اینترنت پول در بیاورید کسب و کار اینترنتی می گویند.

 

مزایا و معایب راه اندازی کسب و کار اینترنتی چیست؟

مزایا :

۱- هزینه کم نسبت به راه اندازی کسب و کار های سنتی (مغازه داری و …)
۲- زمان کمتر
۳- شغل مستقل (عدم وجود رئیس یا کار فرما)
۴- امکان ورود به مشاغلی که در دنیای واقعی رویا محسوب می شوند
۵- معمولا کار ها روتین نیستند
۶- درآمد بسیار بالا (در صورت اقدام هوشمندانه و به موقع)
۷- محدود نبودن کسب و کار شما به یک محدود فیزیکی (امکان فروش در سطح کشور)

 

معایب :
۱- امکان ایجاد تغییرات ناگهانی (مثل فیلتر تلگرام)
۲- نیازمند انجام به موقع اقدامات هوشمندانه و تحلیل بازار
۳- معمولا دیر بازده
۴- نیاز به صبر و حوصله دارد (خطر از بین رفتن انگیزه)

 

تا زمانی که نتوانستید با معایب کسب و کار اینترنتی کنار بیاید و آن را با شخصیت خودتان تطبیق دهید جدا از شروع آن خود داری نمایید.

 

همین الآن که در حال خواندن این مطلب هستید افراد زیادی در حال کسب درآمد های فوق العاده از اینترنت هستند مخصوصا رقبای شما که به صورت تمام وقت در حال انجام کار هایی هستند که در نهایت به سود بیشتر برسند؛ در واقع رویکرد این مطلب برای افرادی است که کسب و کار اینترنتی ندارند و تازه می خواهند از یک مرحله شروع کنند (مثل مغازه داران، بازاریاب ها، توزیع کنندگان کالا یا خدمات و…)

متاسفانه یک طرز تفکر اشتباه در سطح افراد جامعه وجود دارد مبنی بر اینکه در سطح اینترنت فقط یک سری کالا های خاص را می توان فروخت (اصطلاحا بازار دارند) اما این موضوع قطعا رد شده و پاسخ منفی است، کافی عباراتی مثل “تعمیر کولر گازی”، “خرید آهن آلات”، “خرید ماسه”، “خرید چمن مصنوعی” را در گوگل جستجو نمایید متوجه خواهید شد که کسب و کار های زیاد وجود دارند که تنها از طریق اینترنت و با داشتن یک وب سایت سود های زیادی به جیب می زنند. هر لحظه درنگ شما در راه اندازی کسب و کار اینترنتی باعث می شود تا سهم بیشتری از بازار را از دست بدهید و رقیب تان از شما پیشی بگیرد.

راحب درآمد این حوزه فقط کافی است اشاره کنیم :

۱- دیجی کالا

درآمد ناخالص دیجی کالا از سفارش های روزانه مبلغی بیشتر از ۱٫۲۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان است که حتی اگر ۵% کل این مبلغ را به عنوان سود خالص حساب کنیم می شود چیزی در حدود روازنه ۶۰٫۰۰۰٫۰۰۰ که این آمار مربوط به سال ۱۳۹۵ است که درآمد فعلی دیجی کالا در حال حاضر به طرز وحشتناکی افزایش یافته است.
لازم به ذکر است دیجی کالا در سال ۱۳۸۵ یک استارت آپ کوچک با ۵ نفر پرسنل بوده است.

2- بازار

متوسط درآمد هر برنامه نویس ماهیانه ۴٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان و میزان درآمد مجموعه رقمی فراتر از ۱۶۴٫۰۰۰٫۰۰۰٫۰۰۰ تومان.

۳- اسنپ

درآمد ۴۴۰ میلیارد تومان.

آیا لازم است بازم در این مورد آمار منتشر کنیم؟ یا متوجه شدید پتانسیل این بازار چگونه می تواند مانند مالکان کسب و کار های مذکور شما را تبدیل به یک میلیاردر کند.
تمام برند های نامبرده یک نقطه شروع نه چندان قوی داشتند و در عین جال که مشتریان جدید دریافت می کردند به مرور زمان کسب و کارشان را توسعه دادند.

یکی از مباحثی که مانع از شروع کسب و کار اینترنتی توسط افراد می شود موضوع کمال گرایی است که شما باید از آن دوری کنید چون یک چاله گودال بی انتها است و شما بجای اینکه وارد بازار شوید و رقابت کنید در حال تکمیل محصول یا خدمات خودتان هستید در حالی که رقبا سهم بازار شما را تصاحب می کنند.
بسیار خوب است که محصول یا خدمات شما درجه یک باشند و اصطلاحا حرف اول را بزند اما قطعا اشتباه است که تمام وقت و انرژی خود را برای این موضوع صرف کنید. شما باید از نهایت پتانسیل خود و تیم تان برای مسائل بازاریابی وب سایت تان استفاده کنید.

مراحل راه اندازی کسب و کار اینترنتی :

 

یکی از نکات بسیار مهم که در مرحله اول (پیدا کردن بازار هدف) باید همواره در ذهن خود داشته باشید این است که سعی کنید ابتدا برای ورود به دنیای کسب و کار اینترنتی برخلاف خیلی ها روی یک زمینه خاص و یک بخش کوچک بازار تمرکز کنید نه اینکه از ابتدای کار وزنه های سنگین را بردارید. مهمترین و بزرگترین مزیت این کار تخصصی شدن فعالیت شما درآن زمینه است (یعنی شما اگر در ابتدای کار وارد یک بخش کوچک از بازار شوید به مرور زمان باعث می شود که مردم شما را به عنوان متخصص در آن حوزه فعالیت بشناسند).

چرا باید در سال ۹۷ کسب و کار اینترنتی خود را شروع کنیم؟

 

۱- افزایش تعداد کاربران اینترنتی

با افزایش تعداد کاربران اینترنتی به لطف گوشی های هوشمند قطعا آمار کاربران اینترنتی نسبت به فرضا سال ۱۳۹۲ متفاوت است و باید به این موضوع با دید مثبت نگاه کنید چرا که افزایش تعداد کاربران اینترنتی برابر است با افزایش تعداد مشتریان شما.

۲- وجود آموزش های مالتی مدیا پیشرفته

تا همین چند سال پیش بازار محصولات آموزش خیلی متفاوت بود. آموزش های مالتی مدیا باعث ایجاد یک انقلاب عظیم در صنعت آموزشی شد، از مزیت آموزش های مالتی مدیا می توان به هزینه و زمان کم اشاره کرد در حالی که بازدهی آن بسیار بیشتر از زمانی است که شما داخل یک کلاس درسی حضور دارید.

۳- رشد اقتصادی کشور و کاهش نرخ تورم

به طور مختصر می توان گفت رشد اقتصادی کشور و کاهش نرخ تورم قطعا باعث افزایش قدرت خرید مردم شده است و خود عاملی است برای از بین بردن رکود بازار.

۴- افزایش امکانات بانکی، پستی، و…

قطعا در این چند سال اخیر برای سیستم های مدیریت محتوا (همان سیستم هایی که شما با آن وب سایت تان را ایجاد می کنید) مثل وردپرس امکانات بسیار زیادی توسط توسعه دهندگان ساخته شده است، به طوری که اگر نیاز داشتید یک قابلیت خاص را در چند سال پیش برای سایت تان فعال کنید باید هزینه های میلیونی به یک برنامه نویس پرداخت می کردید تا آنچه که مطلوب شما هست را پیاده سازی کند. مثل سیستم های بانکی، پستی و … .

 

کلید راه اندازی کسب و کار اینترنتی

باتوجه به شرایط بازار اگر ایده خاصی در ذهن ندارید بهترین گزینه ممکن راه اندازی فروشگاه اینترنتی است، یک پروسه ساده و منطقی که طی آن شما پس از ایجاد فروشگاه محصول تان را تامین می کنید و به صورت آهسته و پیوسته کسب و کارتان را توسعه می دهید. مشابه صد ها نفری که همین الآن در حال ساخت فروشگاه شان هستند تا سهم بیشتری از بازار بدست آورند و این یعنی سود خالص ماهانه چند میلیون تومان!
ضمنا ما یک محصول آموزشی ساختیم که شما با دیدن آن به صورت ۱۰۰% تضمینی قادر خواهید بود یک فروشگاه اینترنتی را با کمترین هزینه راه اندازی کنید، یک بازار هدف را پیدا کنید، محصول تان را بدون یک ریال هزینه انتخاب کنید و در سایت قرار دهید و در نهایت با روش های مختلف بازاریابی و ساخت کمپین های تبلیغاتی می توانید در عرض چند روز فروش های میلیونی را تجربه کنید. آموزش ساخت فروشگاه اینترنتی
تاریخ : یکشنبه 5 فروردین 1397 | 02:44 ق.ظ | نویسنده : مدیر | نظرات
.: Weblog Themes By M a h S k i n:.
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic